Okazuje się, że natura też może mieć poczucie humoru. Istnieją miejsca na mapie świata, które z lotu ptaka przypominają kształtem penisa. Choć ich forma często jest dziełem przypadku, wzbudzają duże zainteresowanie. Przedstawiamy przegląd fallicznych fenomenów natury, które można podziwiać zarówno z perspektywy satelitarnej, jak i osobiście.
Czym są miejsca o fallicznym kształcie?
Falliczne miejsca i wyspy to zazwyczaj naturalne formacje geograficzne, które przypominają męski narząd płciowy. W dobie powszechnego dostępu do map satelitarnych coraz częściej odkrywane są tzw. penisy na Google Maps – kontrowersyjne i zarazem fascynujące obiekty, które przyciągają uwagę internautów i turystów.
Definicja i przykłady naturalnych formacji
Miejsca o fallicznym kształcie to formacje geologiczne, wyspy, wzgórza, skały, jaskinie, a nawet lasy, których zarys przypomina męskie genitalia. Najczęściej są one efektem przypadkowych procesów geologicznych, choć zdarzają się też zamierzone dzieła człowieka (np. nasadzenia roślinności z góry projektowanej na określony kształt). Przykładem może być wyspa znajdująca się w okolicach Nowej Kaledonii.
Symbolika fallicznych kształtów w kulturze i religii
W wielu kulturach falliczne kształty symbolizowały płodność, siłę, życie i męskość. W starożytnym Rzymie fallus był talizmanem ochronnym (tzw. fascinum). W Indiach lingam reprezentuje boską energię w hinduizmie, a w Japonii odbywa się festiwal fallusa (Kanamara Matsuri).
Najsłynniejsze wyspy o fallicznym kształcie
Jednym z najczęściej komentowanych miejsc jest niewielka wyspa nieopodal Nowej Kaledonii, która – oglądana z satelity – przypomina kształtem penisa. Internauci szybko nazwali ją "penis island". Jej odkrycie było dziełem przypadku, a zrzut ekranu z Google Earth natychmiast obiegł internet.
Wyspa w pobliżu Ouvéa – odkrycie na Google Earth
W 2021 roku Joleen Vultaggio z Detroit wirtualnie podróżowała po Google Earth i znajdując się w okolicy Nowej Kaledonii, odkryła, że wyspa w archipelagu Wysp Lojalności kształtem przypomina męskie przyrodzenie. Wyspa ma 500 metrów długości i można ją znaleźć po wpisaniu następujących współrzędnych: 20°37'30"S 166°8'21"E. Najbliżej znajduje się wyspa Ouvéa, na której żyje ok. 3,4 tys. Osób.
Kontekst geograficzny: Nowa Kaledonia i wyspa Ouvéa
Nowa Kaledonia to francuskie terytorium zamorskie na Pacyfiku, znane z tropikalnych krajobrazów i raf koralowych. Sama wyspa Ouvéa jest częścią archipelagu Wysp Lojalności i słynie z dziewiczych plaż oraz bujnej roślinności. Falliczna wysepka w jej pobliżu to już atrakcja sama w sobie – choć nieoficjalna, to niezwykle popularna w internecie.
Zhongyang Island
Ta niewielka wyspa znajduje się w mieście Magong w hrabstwie Penghu na Tajwanie. Lokalnie nazywana jest “Nanpei-zi”, co można przetłumaczyć na “mały penis”- wyspa kształtem przypomina męskie genitalia i ma powierzchnię około 0,0116 km².
Formacje skalne o fallicznym kształcie jako atrakcje turystyczne
Dolina Miłości w Kapadocji – geologia i turystyka
Kapadocja (Turcja) słynie z niezwykłych form skalnych, w tym z Doliny Miłości, gdzie natura wyrzeźbiła monumentalne skały przypominające penisy. To efekt aktywności wulkanicznej i późniejszej erozji wywołanej przez wiatr i wodę. Dziś miejsce to przyciąga turystów z całego świata i stanowi jeden z najczęściej fotografowanych krajobrazów w Turcji.
Jaskinia Sung Sot w Wietnamie – skała w kształcie armaty
W jednej z najpiękniejszych jaskiń Zatoki Ha Long – Sung Sot – znajduje się skała nazywana „armata”. Jej falliczny kształt stał się atrakcją turystyczną.
Rośliny o fallicznych kształtach
Palma coco de mer – endemit Seszeli
Coco de mer to niezwykle rzadka palma, endemiczna dla Seszeli, rosnąca tylko na wyspach Praslin i Curieuse. Słynie ze swoich gigantycznych nasion, które są największe na świecie i przypominają kształtem kobiecą miednicę. Jednak męskie kwiatostany coco de mer to długie, cylindryczne struktury osiągające nawet 1 metr długości, które zaskakująco przypominają ludzkiego penisa – i to właśnie ta cecha sprawiła, że roślina ta stała się ikoną naturalnej erotyki.
Palma ta była otoczona tajemnicą już od wieków – jej owoce znajdowano dryfujące na oceanach, zanim odkryto, skąd pochodzą. Uważano je za magiczne i przypisywano im właściwości afrodyzjakalne. Dziś coco de mer jest pod ścisłą ochroną, a pozyskiwanie nasion i ich eksport regulowane są prawem
Vallee de Mai – naturalne środowisko coco de mer
Rezerwat Vallee de Mai na wyspie Praslin to miejsce wpisane na listę UNESCO. Rośnie tam coco de mer w naturalnym środowisku, a sama dolina zyskała sławę "rajskiego ogrodu Ewy i Adama". Falliczne formy męskich kwiatów są tu naturalnym zjawiskiem.